Остеоартроз – дегенеративно-дистрофічне захворювання (передчасний знос і старіння) суглобових поверхонь і хрящів незапального характеру. Найбільш часто зустрічається у людей похилого віку. При остеоартрозі суглоби деформуються, стають болючими з обмеженою рухомістю.

Причини остеоартрозу

Остеоартроз вражає суглобовий хрящ – міцну еластичну сполучну тканину, яка гнучкіша і м’якша ніж кістка. Його завдання – забезпечити кінцям кісток, з’єднаних в суглобі, легке переміщення (ковзання) один щодо одного.

Коли хрящ стирається, ці кісткові поверхні стають шорсткими, змінюють свою форму – деформуються (тому є термін «деформуючий остеоартроз» або «дефартроз») і розростаються в сторони. Ці розростання називають остеофітами. З віком суглобовий хрящ зношується швидше, ніж відновлюється. Це відбувається тому що він не містить в собі кровоносних судин, а харчується за рахунок речовин, що проникають з кісткової тканини. Після травм і з віком кісткова тканина на суглобових краях кістки ущільнюється (склерозується) і погано пропускає ці поживні речовини.

Коли хрящ повністю зношується, амортизуючий буфер, який він забезпечує, зникає, забезпечуючи контакт кістки з кісткою.

Основними причинами остеоартрозу можуть бути:

 • Руйнування хряща при надлишкових навантаженнях на суглоб (спорт, важка фізична праця, тривалі однотипні руху в суглобі при професійній діяльності, надмірна вага тіла)
 • Прямі травми хряща (стрибки на ноги з великої висоти, падіння на коліна)
 • Травми навколосуглобових м’язів і зв’язок з подальшим порушенням біомеханіки суглоба
 • Переломи кісток з подальшим порушенням біомеханіки кінцівки
 • Порушення постави і сколіоз, при яких відбувається нерівномірний розподіл навантаження між правою і лівою ногами
 • Пороки (вроджені аномалії) розвитку сутава і суглобового хряща

Симптоми остеоартрозу

Остеоартроз – прогресуючий стан з п’ятьма стадіями від 0 до 4. Перша стадія (0) являє собою нормальний суглоб. Стадія 4 являє собою важкий остеоартроз. Не кожен пацієнт з остеоартрозом буде прогресувати до четвертої стадії. Стан часто стабілізується на різних стадіях. Це залежить від того, як довго будуть діяти причинні фактори і коли пацієнт приступить до правильного лікування та профілактики.

У людей з важким остеоартрозом спостерігається велика або повна втрата хряща в одному або декількох суглобах. Пов’язане з цим тертя об кістку може викликати серйозні симптоми, такі як:

 • Підвищений набряк і запалення. Кількість синовіальної рідини в суглобі може збільшуватися. Зазвичай ця рідина допомагає зменшити тертя під час руху. Однак у великих кількостях вона може викликати набряк суглобів. Фрагменти відірваного хряща також можуть плавати в синовіальній рідині, посилюючи біль і набряк.
 • Посилення болю. Ви можете відчувати біль не тільки під час руху, але також і в стані спокою (це пов’язано з перенапругою і патологічними змінами в навколосуглобових м’язах, зв’язках і капсулі суглоба).
 • Обмеження рухів. Можлива скутість або практично повне обмеження рухів.
 • Спільна нестабільність. Суглоби можуть стати менш стабільними. Наприклад, при важкій формі остеоартриту коліна, пацієнт може зіткнутися з блокуванням (раптовою відсутністю рухів). У таких випадках часто виникає викривлення суглоба (коли коліно не витримує), що може привести до падіння і травм.
 • Інші симптоми. У міру того як суглоб продовжує зношуватися, також можуть виникати м’язова слабкість, кісткові шпори і деформація суглобів.

Пошкодження суглобів, викликане важким остеоартроз, необоротне, але лікування може допомогти зменшити симптоми і зняти біль.

ЩО МИ ВМІЄМО І МОЖЕМО ДЛЯ ВАС ЗРОБИТИ

щоб вилікувати остеоартроз

В першу чергу ми допоможемо виявити причину Вашого болю. Поставити правильний діагноз , зняти біль і призначити подальше лікування.

Провести належне лікування, яке зніме біль при остеоартрозі, використовуючи визнані в усьому світі методи терапії і власний 25-річний досвід. Значне поліпшення або повне одужання настає в 90% випадків. Дізнатися детальніше можна у розділі Як ми лікуємо.

Навчити подальших дій, спрямованих на зміни способу життя, фізичної активності, побутової і професійної діяльності, які допоможуть максимально запобігти повторному поверненню до цієї проблеми (рецидив захворювання).

ВАЖЛИВО!

Остеоартроз не проходить сам. Це призводить до стану обмежених фізичних, соціальних і професійних можливостей.

MEDHELPER готов помочь Вам!
Если у вас остались вопросы, мы с радостью ответим на них

  MEDHELPER готовий допомогти Вам!
Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них
Записатись