Гострий та хронічний біль – це неприємні суб’єктивні відчуття, які генерує нервова система при можливому пошкоджені тканин нашого організму або тому, що відбувається.
Причини гострого та хронічного болю
У цій статті ми з Вами розглянемо причини гострого та хронічного болю в шиї, спині, попереку, та принципи їх лікування. Ці болі можуть мати багато причин. Перш за все їх поділяють на дві великі групи. Перша – це неспецифічний біль, який походить з кістково-м’язевої системи (м’язи, зв’язки, суглоби, хребет), в медицині їх називають м’язево-скелетними або м’язево-фасціальними. Вони складають, приблизно 80% всіх звернень за медичною допомогою. Друга група – специфічний біль, який відчувається в області шиї, спини та попереку в наслідок захворювань інших органів і систем людського тіла. Він обумовлений травмою, запальними, інфекційними та онкологічними захворюваннями.
Види гострого та хронічного болю
Неспецифічний(або м’язево-фасціальний) біль
різноманітний за своєю силою і відчуттям, може виникати в різних частинах тіла одночасно. Залежить від положення тіла і рухової активності.
Він суттєво обмежує рух і виникає в наступних випадках:
1) після короткочасного надмірного фізичного навантаження, при підніманні або переміщенні важких / незручних предметів;
2) після численних однотипних рухів (підняв-поставив, підняв-поставив);
3) після тривалого перебування в незручному / незвичному положенні (стоячи в нахилі; сон сидячи з поверненою набік головою);
4) при загальному переохолодженні, загальному або локальному охолодженні м’язів шиї, спини або попереку (протягло спину).
Специфічні гострі і хронічні болі в області шиї, спини та попереку в наслідок захворювань інших органів, як правило, монотонні і відчуваються в проекції цих органів. Такі болі обов’язково супроводжуються також іншими симптомами ураження хворого органу. Порушенням дихання і кашлем – при захворюваннях легенів. Гострий серцевий напад виникає при фізичному і емоційному навантаженні зі стискуючим болем . При захворюваннях печінки, шлунка, підшлункової та кишківника – біль пов’язаний з прийомом їжі, її кількістю і якістю. Ниркова колька супроводжується болючим сечовипусканням і домішкою крові в сечі. Якщо гострий біль виник посередині менструального циклу (овуляція) треба виключити розрив яєчника і крововиливи в черевну порожнину. Одним словом, в таких випадках потрібно обов’язково до лікаря. Ніякого самолікування. При цьому приймати знеболюючі – НЕ БАЖАНО. Це ускладнить діагностику.
Як потрібно вирішувати цю проблему?
(як лікуватися)
Щоб визначитися з причинами і механізмами больового синдрому треба звернутися до лікаря-невролога або сімейного лікаря
Що ми вміємо та можемо для вас зробити?