Гострий біль в спині та попереку може мати специфічний та неспецифічний характер

Гострий специфічний біль в спині та попереку

Може бути проявом захворювань органів грудної та черевної порожнини (легень, серця, нирок, підшлункової залози, печінки і жовчного міхура, кишківника), малого тазу (яєчників, простати), хребта та м’язів. У цьому випадку причиною гострого болю є інфекційно-запальні, неопластичні (доброякісні та злоякісні новоутворення) або травматичні зміни в цих органах. Гострий специфічний біль завжди супроводжується також іншими симптомами ураження конкретного органу. А також структурними і функціональними змінами в них, які можна виявити за допомогою інструментальних та лабораторних методів діагностики.

Гострий неспецифічний біль в спині та попереку

Має м’язово-фасціальне походження. Постійне або надмірне напруження м’язів попереку при: підняття важких предметів; переміщенні важких предметів на великі відстані; тривалому перебуванні тіла в вимушеному положенні; переохолодженні поперекової області, призводить до формування в них патологічних змін. Це хворобливі м’язеві тяжі і вузли. Їх називають «локальними м’язовими гіпертонусами» або «тригерними точками». Вони викликають біль в місцях своєї локалізації і у віддалених областях тіла, сковують і обмежують рухливість м’язів ( «поперек перекосило»). Їх діагностика та лікування вимагає від лікаря спеціальних знань і навичок.

Помилкова точка зору на проблему гострого болю

Часто гострий неспецифічний біль в спині та попереку помилково пояснюють, як прояв остеохондрозу хребта. На сьогоднішній день науково доведено, що остеохондроз хребта не є причиною болю, а тільки причиною симптомів периферичного паралічу при здавлюванні грижами міжхребцевих дисків спинномозкових корінців і нервів (оніміння певних ділянок тіла і ноги, слабкості окремих м’язів, зникнення рефлексів).

Гострий неспецифічний біль у спині і попереку, насправді, виходить з перенапружених паравертебральних і тазових м’язів і фасцій (міофасціальний больовий синдром).

Як необхідно вирішувати цю проблему?
(як лікувати гострий біль)

Специфічний біль усувають шляхом лікування основного захворювання у профільного лікаря-фахівця (нефролога, уролога, гінеколога, гастроентеролога …).

Неспецифічний біль (міофасціальний біль) лікують комбінованим методом міофасціальной терапії у фахівців з належною підготовкою.

Що ми вміємо та можемо для вас зробити?

Визначимо джерело болю, його специфічне чи неспецифічне походження і поставимо правильний діагноз

У разі виявлення специфічного болю визначимо до якого профільного спеціаліста треба звернутися для подальшого лікування

Зможемо полегшити гострий неспецифічний біль ТУТ і ЗАРАЗ

Проведемо комплексне лікування неспецифічного гострого больового синдрому до повного його зникнення

MEDHELPER готовий допомогти Вам!
Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них
Записатись