НІДЛІНГ (від англійських: needle -голка; needling – проколювання голкою) процедура проколювання (перфорації) голкою болючих вузлів і тяжів підвищеної щільності (тригерних точок) в м’язах і фасціях з метою їх усунення

Нідлінг – це не акупунктура, це науково доведений метод лікування

НІДЛІНГ – один з найбільш ефективних методів лікування м’язево-фасціального больового синдрому і тригерних точок. Сама процедура нідлінгу вперше детально була описана в керівництві для лікарів «Міофасціальний біль і дисфункції» провідних американських фахівців, засновників цього напрямку Дж.Г. Тревелл і Д.Г. Сімонс. Ця книга видавалася російською мовою двічі, в 1989 і 2005 роках.

Як це працюе? 

Після проколювання голкою критичної точки в цій ділянці м’язевої тканини відбуваються електрохімічні та біофізичні зміни. Вони призводять до того, що в м’язі вузли і тяжі розпрямляються, розкручуються і з часом зникають зовсім. Усунення тригерної точки призводить:

1) до значного зменшення або повного зникнення болю, яку виробляє тригерна точка

2) до зменшення скутості і вкороченності м’язів, в яких знаходилася ця тригерна точка. В результаті цього – збільшується амплітуда руху суглобу або ділянки хребта.

Техніка виконання

Процедура нідлінгу проводиться виключно лікарем, і цей лікар повинен мати спеціальну підготовку.

Існує два основних способи НІДЛІНГУ. При першому, для проколювання використовуються тонкі голки для акупунктури. Такий спосіб називається dry needle – техніка «сухої голки». При другому способі використовуються стандартні одноразові шприци для ін’єкцій і в тригерних точку проводиться ін’єкція анестетику або іншого лікарського препарату.

Дана процедура проколювання часто проводиться під контролем ультразвукового сканера, що дозволяє уникнути пошкодження голкою великих нервів або судин, а також інших життєво важливих структур нашого тіла.

Сама процедура обколювання тригерної точки відбувається в кілька етапів:

1. Лікар за допомогою спеціальних прийомів пальпації і / або під контролем УЗД визначає локацію тригерної точки в м’яких тканинах пацієнта.

2. Пальцями однієї руки фіксує тригерних точку.

3. Проводить обробку шкіри над тригерною точкою антисептиком.

4. Другою рукою виконує проколювання / обколювання критичної точки голкою.

Важливо!

Досвід провідних медичних шкіл по лікуванню м’язево-фасціальних болів і дисфункцій переконливо доводить, що НІДЛІНГ має вирішальне значення для усунення активності ТТ в 70-80% випадків. Тобто без застосування нідлінгу отримати стійкий хороший результат при лікуванні м’язево-фасціального больового синдрому найчастіше неможливо.

MEDHELPER готовий допомогти Вам!
Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них
Записатись

Як практикують діагностику і лікування міофасциальних больових синдромів в світі

Клініки США і Канади

Клиники Европы