Постізометрична релаксація м’язів (ПІРМ) – метод фізичної терапії для зміни функції і структури скелетних м’язів за допомогою чергування цілеспрямованих і дозованих напружень і розтягувань м’язової тканини.

Наші м’язи теж хворіють, як і інші органи людського тіла. Перенапруження, травми, неправильний метаболізм руйнують м’язеву тканину. В ній утворюються тяжі, вузли і рубці, які роблять наші м’язи джерелом болю, порушують роботу хребта і суглобів. Але, на жаль, на сьогоднішній день в медицині існує дуже невелика кількість терапевтичних методів, які реально можуть усунути ці зміни в наших м’язах. І, перш за все це постізометрична релаксація м’язів або скорочено ПІРМ.

Як це працює?

Унікальність ПІРМ складається в здатності змінювати будову скелетних м’язів і фасцій нашого тіла. При лікуванні за методом ПІРМ м’яз регулярно потрапляє в нові умови роботи і змушений перебудовуватися. Чергування розтягування, напруження і релаксації з певною силою і в певному напрямку змінює з часом структуру м’язової тканини і фасцій, їх кровопостачання і нервову регуляцію. Відбувається повернення тканин до нормального фізіологічного стану, зникає болючість, з’являються рухливість і еластичність.

Ефективність ПІРМ дуже залежить від правильної техніки виконання , тому повинна виконуватися фахівцем в області медицини або фізичної реабілітації з відповідною підготовкою, досвідом і навичками.

Техніка виконання

ПІРМ відноситься до м’якотканинним технікам мануальної терапії.

Процедура складається з 3-х послідовних етапів:

1) спочатку ми розтягуємо проблемний скелетний м’яз до стану болючого натягу і фіксуємо його в такому положенні;

2) потім просимо пацієнта короткочасно напружити цей м’яз, при цьому не дозволяємо м’язу змінювати свою довжину;

3) після чого м’яз розслабляється і знову розтягується руками до стану максимальної довжини.

Цей цикл повторюється 3-5 разів для кожного м’язу, що підлягає лікуванню.

Важливо!

Треба враховувати, що при больових синдромах м’язи і м’які тканини дуже чутливі до будь-яких видів навантаження. Тому велике значення має правильна техніка виконання процедури, вміння фахівця відчувати тіло пацієнта і адекватно вибирати силу, швидкість і напрямок руху.

Цей метод лікування не несе ніяких ризиків для життя і здоров’я. Весь процес ПІРМ абсолютно підконтрольний пацієнтові. Тут ніхто нічого не «смикає», не «ламає» і не «вправляє». І, при необхідності, ми в будь-який момент можемо зупинити виконання процедури. ПІРМ може застосовується в будь-якому віці і фізичному стані людини.

MEDHELPER готовий допомогти Вам!
Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них
Записатись

Як практикують діагностику і лікування міофасциальних больових синдромів в світі

Клініки США і Канади

Клиники Европы