Міофасціальний релізинг – це фізичний метод лікування фасції, особливого виду сполучної тканини в організмі людини.

Джерелом гострого і хронічного болю можуть бути не тільки м’язи, але і фасції. Фасція – особливий вид сполучної тканини в людському організмі. Фасція у вигляді плівок різної товщини покриває м’язи, сухожилля, нерви, судини і забезпечує їх ковзання одна відносно іншої при рухах нашого тіла. Ще одна важлива функція фасції – це передача скорочувального зусилля м’язевих волокон на сухожилля і далі, через нього на кістку. В результаті цього здійснюються рухи нашого тіла. У зв’язку з цим, фасції часто накопичують механічне перенапруження, патологічно ущільнюються, змінюють свою структуру. Ці патологічні ділянки фасції стають джерелом болю. Для їх лікування та усунення розроблені спеціальні методи терапії, які об’єднані під назвою міофасціальний релізинг (МФР).

Як працює міофасціальний релізинг?

Міофасціальний релізинг (МФР) – метод прямого (за допомогою пальців) або опосередкованного (за допомогою спеціального інструментів) механічного впливу на хворобливі і ущільнені ділянки в фасціях. Завдання – розгладити і розтягнути перенапружені, які зібралися в вузли, волокна фасціальной тканини.

МФР дає швидкий результат, добре знімає біль, розслаблює м’язи і покращує структуру фасції.

Техніка виконання міофасціального релізінгу

Міофасціальний релізинг є м’якотканинною технікою мануальної терапії. МФР повинен виконуватися фахівцем в області медицини або фізичної реабілітації з відповідною підготовкою, досвідом і навичками.

У МФР використовуються спеціальні інструменти для мобілізації м’яких тканин BLEYDES, жорсткі м’ячики і роли. З їх допомогою можна цілеспрямовано і глибоко працювати з м’язами і фасціями.

Процедура складається з 3-х послідовних етапів:

1) Спочатку в проблемній зоні тіла, що містить патологічно змінену фасцію, проводиться натягування м’яких тканин;

2) Потім за допомогою спеціальних інструментів або пальців фізичного терапевта цілеспрямовано здійснюється вплив на болючі ділянки фасції;

3) В кінці процедури масажними або активними рухами розслаблюють опрацьовану ділянку тіла.

Важливо!

Треба обов’язково враховувати, що при больових синдромах м’язи і м’які тканини дуже чутливі до будь-яких видів навантаження. Тому велике значення має правильна техніка виконання процедури, вміння фахівця відчувати тіло пацієнта і адекватно вибирати силу, швидкість і напрямок впливу.

Цей метод лікування не несе ніяких ризиків для життя і здоров’я.

MEDHELPER готовий допомогти Вам!
Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них
Записатись

Як практикують діагностику і лікування міофасциальних больових синдромів в світі

Клініки США і Канади

Клиники Европы