Міжхребцевий диск це синдесмоз («зв’язок, зв’язка») – малорухливий суглоб у вигляді безперервного з’єднання хребців за допомогою сполучної тканини у вигляді волокнистих пучків. Він складається з двох основних частин: центральної (пульпозне ядро) і периферичної (фіброзне кільце)

Грижа міжхребцевого диску (екструзія) – це патологічний стан міжхребцевого диску, коли він значно випинає за межі тіл суміжних хребців в наслідок деформації і руйнування.

При цьому центральна частина диску (пульпозне ядро) частково або повністю прориває оточуюче її фіброзне кільце – периферичну частину диску

Часто зруйнована частина випинається в бік спинномозкового каналу або міжхребцевого отвору. В такому випадку екструзія великих розмірів може викликати здавлювання спинного мозку (тільки на шийному та грудному рівнях) або спинномозкових корінців і нервів (на грудному і поперековому рівнях).

При цьому виникає неврологічна симптоматика, яка називається «периферичним парезом або паралічем»

При грижах міжхребцевих дисків розміром від 5.0-6.0 мм на шийному і грудному рівнях можуть виникати симптоми різного ступеня вираженості здавлювання спинного мозку (мієлопатія). Залежно від рівня ураження, спостерігається м’язева слабкість і втрата усіх видів чутливості в тілі і кінцівках нижче рівня стискання. Знижується координація рухів, відбувається втрата контролю над тазовими органами.

У шийному відділі будова хребців (унковертебральні суглоби), як правило, не дозволяє екструзії міжхребцевих дисків тиснути на хребетні артерії, спинномозкові корінці і нерви. На рівні поперекового відділу хребта спинний мозок вже відсутній. Здавлення грижею міжхребцевого диску (розміром від 8.0 -10.0 мм) спинномозкових корінців і нервів відбувається, в основному, на рівні поперекового відділу хребта. Це виражається в слабкості окремих м’язів і зникнення всіх видів чутливості на рівні тазу і нижньої кінцівки

Помилкова точка зору щодо проблеми грижі міжхребцевих дисків

Часто гострий і хронічний неспецифічний біль в спині та попереку помилково пояснюють, як прояв гриж міжхребцевих дисків при остеохондрозі хребта. На сьогоднішній день науково доведено, що остеохондроз хребта не є причиною болю, а тільки причиною симптомів периферичного паралічу при здавлюванні грижами міжхребцевих дисків спинного мозку або спинномозкових корінців / нервів.

Дослідження і клінічна практика показали, що гострий і хронічний неспецифічний біль в спині і попереку, насправді, виходить з перенапружених паравертебральних і тазових м’язів, а також фасцій (міофасціальний больовий синдром)

Як потрібно вирішувати цю проблему?
(як лікувати грижі міжхребцевих дисків)

При наявності тільки больового синдрому – потрібно лікувати консервативними методами м’язево-фасціальну дисфункцію

При наявності екструзії великого розміру і клінічних симптомів периферичного паралічу – необхідне оперативне лікування (видалення зруйнованої частини диску).

Що ми вміємо та можемо для Вас зробити?

Об’єктивно оцінимо Ваш стан і визначимося: ТРЕБА оперувати екструзію міжхребцевого диску або НЕ ТРЕБА її видаляти

При необхідності відправимо на консультацію до колег нейрохірургів, яким довіряємо

Проведемо комплексне лікування неспецифічного гострого або хронічного больового синдрому до повного його зникнення

. Зможемо полегшити гострий неспецифічний біль ТУТ і ЗАРАЗ

MEDHELPER готовий допомогти Вам!
Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них
Записатись