Home/Кінезіотерапія

Кінезіотерапія – науково-практичний метод лікування і розвитку людського тіла шляхом дозованої і цілеспрямованої рухової активності.

Кінезіотерапія

★★★★★ 624 відгуки на doc.ua, 130 в Google

Записатись

Оздоровительный массаж

★★★★★ 406 отзывов на doc.ua, 130 в Google

 600 грн     60 хв.

Записаться

Термін «кінезіотерапія» (від грец. Кінезіс – рух, терапія -лікування) з’явився в медичній літературі і почав завойовувати популярність значно пізніше, ніж сам факт залучення руху як лікувального засобу. З давніх часів спеціальні положення тіла, певна послідовність рухів, ритм і глибина дихання практикувалися як метод лікування і розвитку людського тіла.

Рухова активність активізує процеси саморегуляції, самовідновлення, розвитку і зростання в людському тілі. Вона стимулює діяльність життєво важливих органів і систем, роботу нервової системи. Ці фундаментальні біологічні закони лягли в основу сучасної кінезіотерапії.

Як це працює?

Головною точкою впливу кінезіотерапії є скелетні м’язи людини. Опосередковано відбувається вплив на суглоби, хребет і системи забезпечення м’язової роботи (серцево-судинну, дихальну, ендокринну).

Основний механізм лікувальної дії кінезіотерапії – перебудова людського організму в потрібному (запланованому) напрямку на всіх рівнях: клітинному, тканинному, органному і системному. Цілеспрямоване дозоване рухове навантаження змушує клітину, тканину, орган працювати в нових умовах. Систематичне пристосування до цих нових умов призводить до перебудови працюючих структур і поверненню до їх нормальної фізіології.

Активне скорочення м’язових волокон або їх пасивна механічна деформація різними способами протягом певного часу призводить до наступних змін:

 • відновлюється і оптимізується структура м’язової тканини;
 • удосконалюються механізми нервової регуляції м’язів;
 • нормалізуються процеси метаболізму в усьому організмі;
 • змінюється будова і кількість судин в різних органах і тканинах;
 • поліпшується структура кісткової тканини і суглобових хрящів.

Лікувальний ефект досягається за рахунок поєднання принципів відновлення біомеханіки хребта та суглобів, дозованих статичних і кінетичних навантажень, керованого дихання, психофізичної релаксації. Вивчення і застосування методу проходить шляхом систематичних занять, пов’язаних в єдину програму.

Техніка виконання

Ми використовуємо кінезіотерапію для досягнення трьох основних цілей:

 • мобілізації скелетних м’язів і м’яких тканин (збільшення еластичності, рухливості, усунення укороченності і контрактильності м’язових волокон);
 • розвитку сили і витривалості скелетних м’язів і підвищення їх толерантності до статичних навантажень;
 • розвитку навичок координації рухів і збереження рівноваги.

Техніка мобілізації скелетних м’язів і м’яких тканин.

Дана техніка виконується пацієнтом самостійно (за наявності теоретичної підготовки з даного питання і практичних навичок) або під контролем фахівця (реабілітолога, фізичного терапевта, фітнес-інструктора).

У цій техніці використовуються принципи статичного і динамічного стретчинга (розтяжки):

 1. Пацієнт займає таке положення тіла, при якому м’язи, на які буде проводиться вплив, розтягуються до максимальної своєї довжини.
 2. Далі, протягом певного часу (1-2 хвилини) обраны м’язы повільно подовжуються під впливом ваги власного тіла або за допомогою іншої людини (бажано фахівця з фізичної терапії або під його контролем).
 3. На етапі подовження (розтягування) м’язів досягається і постійно утримується стан хворобливого натягу, але в рамках суб’єктивної переносимості больових відчуттів.
 4. По завершенню етапу розтягування проводиться плавне повернення в початкове положення.
 5. Закінчується процедура розтягування для кожного м’яза декількома її високоамплітудними скорочувальними рухами до повного зникнення хворобливих відчуттів, викликаних процесом стретчинга.

Техніка розвитку сили і витривалості скелетних м’язів.

Дана техніка виконується пацієнтом самостійно (за наявності теоретичної підготовки з даного питання і практичних навичок) або під контролем фахівця (реабілітолога, фізичного терапевта, фітнес-інструктора).

 1. У цій техніці використовується принцип дозованих фізичних навантажень відповідно до рівня тренованості м’язів конкретного пацієнта.
 2. Використовуються вправи з обтяженнями, гумовими стрічками, робота з власною вагою і на спеціальних пристроях.
 3. При виконанні вправ пацієнт використовує силові можливості тренованих м’язів не більше ніж на 70% від максимально можливих.
 4. Використовуються середньо амплітудні руху.
 5. На перших етапах тренувального процесу застосовується принцип: «менше вага / навантаження – більше повторень».
 6. При появі відчуття стомлюваності більше середнього рівня навантаження на дану м’язову групу припиняється.
 7. Закінчується процедура тренування для кожного м’яза серією її високоамплітудних скорочувальних рухів без навантаження до повного зникнення неприємних відчуттів, викликаних навантаженням.

Техніка розвитку сили і витривалості скелетних м’язів.

Дана техніка виконується пацієнтом самостійно (за наявності теоретичної підготовки з даного питання і практичних навичок) або під контролем фахівця (реабілітолога, фізичного терапевта, фітнес-інструктора).

 1. Використовуються важкокоординовані, високоамплітудні, «химерні» (незвичні для повсякденного життя) рухи.
 2. Використовуються рухи і пози з мінімальною кількістю точок опори.

ВАЖЛИВО!

Ми використовуємо спеціально розроблені алгоритми кінезіотерапії для лікування і профілактики гострого і хронічного болю в залежності від анатомічної ділянки і особливостей захворювання.

Відгуки
Достовірність яких ви можете перевірити

Совершенно потрясающий врач и отзывчивый человек! Чудом нашли его, когда я уже почти год была прикована к постели. Прошла всех, кого можно в Киеве и в Одессе: опытных врачей, разные клиники, разные курсы массажа, остеопатов, хиропрактиков, центры Бубновского и Евминова китайскую и вьетнамскую акупунктуру :( Почти все  весь отзыв

Марина Гижа
Отзыв с Google Мой Бизнес

Смотреть оригинал

Этим летом я познакомилась с миофасциальными болями – ноющие, спазмирующие, пульсирующие, блуждающие боли в руке, плече, области груди. Мази, крема, которыми я пыталась облегчить боль, не помагали, боль усиливалась, и даже обезболивающие не особо облегчали состояние. Мне повезло и я попала к Руслану Васильевичу, который без весь отзыв

Марина Гижа
Отзыв с Google Мой Бизнес

Смотреть оригинал

Я прошла курс лечения у Руслана Васильевича в прошлом месяце. Клиника мне очень понравилась: на ресепшине приятная девушка Татьяна, которая помогала решать вопрос с записью на процедуры и любые другие вопросы; доктор компетентный и применяет всесторонний подход к диагностированию, включая психосоматику весь отзыв

Galina Zhuravel
Отзыв с Google Мой Бизнес

Смотреть оригинал

Единственное место в Киеве где правильный подход к лечению МФБС, даже в сложных хронических случаях. Если вы видели ролики Лукьянова и Конкина на youtube, то вам сюда. Перепробовал кучу клиник и специалистов – все безрезультатно. В конечном итоге уже предлагали операцию. К счастью попал сюда. Я не мог нормально ходить весь отзыв

Антон Михайлюк
Отзыв с Google Мой Бизнес

Смотреть оригинал
Больше отзывов

Поширені запитання

Кінезіотерапія застосовує принципи вправ, щоб допомогти пацієнтам поліпшити їх рухливість, силу і витривалість, в той час як фізіотерапія включає вправи і інші методи, такі як використання ультразвуку, медичних інструментів і масажу.

MEDHELPER готовий допомогти Вам!
Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них
Записаться